Tatuaż gotycki nie jest zarezerwowany tylko dla subkultury gotyckiej. Wybierają tego typu wzory także osoby, które się z nią nie identyfikują. Wielu osobom odpowiada specyfika tatuaży gotyckich.

tatuaż gotycki

Jest kilka cech, po których łatwo jest rozpoznać te tatuaże, wzory są mroczne, ponure, dominuje kolor czarny. Popularne motywy w tatuażach gotyckich to krzyże, ruiny np. zamków czy kościołów. Wykorzystuje się także motywy egipskie oraz religijne. Nie tylko specyficzne motywy i kolorystyka wyróżniają te tatuaże, wzory wzbogacone napisami mają charakterystyczną czcionkę. Wybór tatuaży gotyckich przez osoby identyfikujące się z subkulturą gotycką jest oczywisty. Osoby do niej należące mają specyficzny sposób ubierania się, do którego najlepiej pasują właśnie takie tatuaże. Nie chodzi jednak tylko o wygląd, ale i o symbolikę. Krzyż egipski to motyw często wybierany na tego typu tatuaże (wzory krzyży gotyckich można obejrzeć w sieci, podobnie jak inne gotyckie motywy). Wybierany jest on ze względu na swoje znaczenie, oznacza on życie.

Tatuaże gotyckie są obecnie popularne. Ich atrakcyjność sprawia, że decydują się na nie osoby, które nawet nie słyszały o subkulturze gotyckiej, gdyż po prostu im się podobają ze względu na swoją mroczność i symbolikę.